sobota, 22 lipca 2017

BOGINIE - grafika cyfrowa

Dwie grafiki cyfrowe zainspirowane lekturą książki Naomi Wolf pt. "Wagina. Nowa Biografia" a dokładnie rozdziałem pt. "Czy wagina ma świadomość". 

" Wulwa, łechtaczka, pochwa to jedynie niewielka, zewnętrzna część. Najwięcej dzieje się jednak pod powierzchnią tego, czego można dotknąć. Wulwę, łechtaczkę i pochwę możemy porównać do powierzchni oceanu wstrząsanego przez podwodne wyładowywania rozchodzące się po delikatnej, skomplikowanej sieci dróg nerwowych. Owa sieć nieustannie wysyła impulsy do rdzenia kręgowego i do mózgu; nowe impulsy wracają tą samą drogą, ale innymi włóknami nerwowymi, wywołując określone skutki. Ta gęsta pajęczyna połączeń nerwowych obejmuje całą miednicę, biegnie głęboko pod skórą wulwy i pod skórą pochwy ( chociaż to ostatnie sformułowanie nie jest w zasadzie prawidłowe, bowiem skóra w pochwie nosi nieprzyjemną jak na coś tak cudownego nazwę: błona śluzowa albo śluzówka)."
str. 30
 

"Ten niesamowity nerw miedniczny jest niezwykły pod wieloma względami, ale najbardziej zadziwiające jest to, że u każdej kobiety wygląda nieco inaczej - na całym świecie nie ma dwóch identycznych pod tym względem kobiet."   
str. 31

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...